W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies

Akceptuje ciasteczka

Aktualności

  • Kalendarz wydarzeń

    Kliknij tutaj i zobacz najważniejsze wydarzenia w naszej szkole!

    Zobacz

Śniadanie daje moc

2018-11-08

8 listopada w ramach Europejskiego Dnia Jedzenia i Gotowania cała nasza społeczność szkolna wzięła udział w akcji ,,Śniadanie daje moc”. Wszystkie zespoły klasowe przygotowały zdrowe śniadanie. Uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną na temat zdrowego odżywiania i jego wpływu na zdrowie a następnie uczestniczyli w turnieju dotyczącym zdrowego stylu życia. W grupach układali hasła promujące zdrowe odżywianie, tworzyli listę zakupów pełnowartościowych produktów, układali jadłospisy w oparciu o piramidę żywienia i zasadę diety-5 posiłków w ciągu dnia. Wykonana została również gazetka, która zawiera informacje na temat odpowiedniego odżywiania. Wspólne przygotowanie i spożywanie drugiego śniadania oraz przypomnienie dwunastu zasad zdrowego odżywiania było okazją do pogłębienia wiadomości o wartościach odżywczych owoców, warzyw i innych produktów, które powinny znaleźć się w codziennej diecie. Zdrowa dieta połączona z odpowiednią porcją ruchu na świeżym powietrzu jest podstawą dobrej kondycji i zdrowia. Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki i zabawy, lepiej koncentrują się na zajęciach. W organizowanej akcji wsparli nas rodzice, którzy pomagali w zrobieniu zakupów świeżego pieczywa, warzyw i owoców. Wszystkie działania prozdrowotne podejmowane w szkole przyczyniają się do utrwalania zdrowych nawyków żywieniowych dzieci, dają wiele radości i integrują całą społeczność szkolną. Dzieci z Oddziału Przedszkolnego i uczniowie klasy I- III wykonali samodzielnie kolorowe kanapki ze świeżego ziarnistego pieczywa oraz różnego rodzaju serów i świeżych warzyw .Dużo radości sprawiło dzieciom samodzielne krojenie i przygotowanie kanapek oraz rozmowa o witaminach zawartych w kolorowych warzywach. Przypomniane też zostały zasady higienicznego, estetycznego przygotowywania i spożywania posiłków. Dodatkową atrakcją dla uczniów w tym dniu było wykonanie plakietek warzyw i owoców według wylosowanych symboli i przygotowanie elementu stroju w kolorze wybranym przez grupę.


Najnowsze aktualności

Wycieczka do kopalni soli w Wieliczce
2018-12-12 Wycieczka do kopalni soli w Wieliczce W dniu 11 grudnia grupa uczniów z naszej szkoły pojechała na wycieczkę szkolną do kopalni…
Podsumowanie  akcji
2018-12-10 Podsumowanie akcji "Paka dla psiaka" Okres przedświąteczny jest czasem, w którym szczególnie zwracamy uwagę na osoby i zwięrzęta…
Konkurs
2018-12-10 Konkurs "Cudze chwalicie, swego nie znacie..." Uczniowie klasy VII i VIII Michał Dudowicz, Gabriela Golec, Karolina Sikorska i Michał Wójtowicz…
Ogólnopolska Akcja „Rodacy Bohaterom”
2018-12-07 Ogólnopolska Akcja „Rodacy Bohaterom” W tym roku nasz szkoła włącza się do Ogólnopolskiej Akcji „Rodacy Bohaterom”,…
Misyjny Jarmark z Aniołami
2018-12-06 Misyjny Jarmark z Aniołami W niedzielę 16 grudnia w Sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej w Tuchowie odbędzie się XII Misyjny…
Igrzyska Młodzieży Szkolnej w koszykówce chłopców
2018-12-06 Igrzyska Młodzieży Szkolnej w koszykówce chłopców Reprezentacja naszej szkoły w koszykówce chłopców wywalczyła w Zalasowej III miejsce.…
Mikołaj w Przedszkolu
2018-12-06 Mikołaj w Przedszkolu „6 grudnia – jak dobrze wiecie, Święty Mikołaj chodzi po świecie. Dźwiga swój…
Smerfy ubieraja choinkę
2018-12-05 Smerfy ubieraja choinkę „Wczoraj rosłaś na polanie dzisiaj przyszłaś do nas jakie miłe to spotkanie choinko zielona...”…
Konkurs kuratoryjny - wyniki
2018-12-03 Konkurs kuratoryjny - wyniki Miło nam poinformować, że uczennica naszej szkoły Karolina Sikorska z klasy VIII zakwalifikowała…
Akcja ,,Góra Grosza
2018-12-03 Akcja ,,Góra Grosza" Już po raz kolejny, jak co roku o tej porze, ruszyła w naszej szkole XIX edycja "Góra…
Akcja ,,SKS on Tour
2018-12-03 Akcja ,,SKS on Tour" Z ogromną radością informujemy, że 3.12.2018 r. uczniowie i uczennice Szkoły Podstawowej w Joninach…
Zaproszenie na obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości
2018-11-28 Zaproszenie na obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości SZKOŁA PODSTAWOWA     IM. JANA PAWŁA II W JONINACH     STOWARZYSZENIE RAZEM DLA…
Dzień pluszowego misia i zabawa Andrzejkowa  w Przedszkolu
2018-11-28 Dzień pluszowego misia i zabawa Andrzejkowa w Przedszkolu W dniu 28.11.2018 dzieci z grupy "Smerfow" oraz grupy "Żabek" uczestniczyły w…
Wyjazd do centrum zabaw
2018-11-26 Wyjazd do centrum zabaw "Figle Migle" Dnia 26 listopada odbyła się wycieczka autokarowa do Centrum Zabaw "Figle Migle" w Tarnowie.…
Paka dla Psiaka
2018-11-23 Paka dla Psiaka Zapraszamy do przyłączenia się do akcji zbiórki karmy oraz potrzebnych rzeczy dla schroniska…
Konkurs Dzieciaki do Rakiet
2018-11-20 Konkurs Dzieciaki do Rakiet Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w głosowaniu na Naszą Szkołę! Dzieci przygotowały krótki…
Zawody sportowe - Tenis stołowy
2018-11-16 Zawody sportowe - Tenis stołowy Kolejny dzień turniejowych zmagań. Tym razem walkę podjęli chłopcy. W grupie spotkali się z reprezentantami…
© 2018 Wszystkie prawa zastrzeżone przez SP w Joninach
design: bestudio.pl