W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies

Akceptuje ciasteczka

Aktualności

  • Kalendarz wydarzeń

    Kliknij tutaj i zobacz najważniejsze wydarzenia w naszej szkole!

    Zobacz

Śniadanie daje moc

2018-11-08

8 listopada w ramach Europejskiego Dnia Jedzenia i Gotowania cała nasza społeczność szkolna wzięła udział w akcji ,,Śniadanie daje moc”. Wszystkie zespoły klasowe przygotowały zdrowe śniadanie. Uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną na temat zdrowego odżywiania i jego wpływu na zdrowie a następnie uczestniczyli w turnieju dotyczącym zdrowego stylu życia. W grupach układali hasła promujące zdrowe odżywianie, tworzyli listę zakupów pełnowartościowych produktów, układali jadłospisy w oparciu o piramidę żywienia i zasadę diety-5 posiłków w ciągu dnia. Wykonana została również gazetka, która zawiera informacje na temat odpowiedniego odżywiania. Wspólne przygotowanie i spożywanie drugiego śniadania oraz przypomnienie dwunastu zasad zdrowego odżywiania było okazją do pogłębienia wiadomości o wartościach odżywczych owoców, warzyw i innych produktów, które powinny znaleźć się w codziennej diecie. Zdrowa dieta połączona z odpowiednią porcją ruchu na świeżym powietrzu jest podstawą dobrej kondycji i zdrowia. Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki i zabawy, lepiej koncentrują się na zajęciach. W organizowanej akcji wsparli nas rodzice, którzy pomagali w zrobieniu zakupów świeżego pieczywa, warzyw i owoców. Wszystkie działania prozdrowotne podejmowane w szkole przyczyniają się do utrwalania zdrowych nawyków żywieniowych dzieci, dają wiele radości i integrują całą społeczność szkolną. Dzieci z Oddziału Przedszkolnego i uczniowie klasy I- III wykonali samodzielnie kolorowe kanapki ze świeżego ziarnistego pieczywa oraz różnego rodzaju serów i świeżych warzyw .Dużo radości sprawiło dzieciom samodzielne krojenie i przygotowanie kanapek oraz rozmowa o witaminach zawartych w kolorowych warzywach. Przypomniane też zostały zasady higienicznego, estetycznego przygotowywania i spożywania posiłków. Dodatkową atrakcją dla uczniów w tym dniu było wykonanie plakietek warzyw i owoców według wylosowanych symboli i przygotowanie elementu stroju w kolorze wybranym przez grupę.


Najnowsze aktualności

Góra Grosza podliczona
2019-02-08 Góra Grosza podliczona Celem akcji Góra Grosza jak co roku jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowujacym sie…
Dzień Seniora
2019-02-03 Dzień Seniora W naszej szkole Dzien Seniora odbył sie 3 lutego 2019 roku. Rozpoczął sie Mszą Świętą o godzinie…
Przegląd Kolęd i Pastorałek ,,Gore gwiazda Jezusowi”
2019-01-31 Przegląd Kolęd i Pastorałek ,,Gore gwiazda Jezusowi” 31 stycznia w Zespole Szkół Sportowych w Tarnowie odbył się Przegląd Kolęd i Pastorałek…
Zaproszenie na Dzień Seniora
2019-01-28 Zaproszenie na Dzień Seniora Serdecznie zapraszamy na spotkanie organizowane z okazji Dnia Seniora, które odbędzie się dnia…
Informacja- Nauka jazdy na nartach
2019-01-15 Informacja- Nauka jazdy na nartach Gmina Ryglice organizuje wyjazd dla dzieci chętnych na naukę jazdy na nartach na Stacje…
Wyjazd na łyżwy, kręgle i gokarty
2019-01-14 Wyjazd na łyżwy, kręgle i gokarty Feryjny wyjazd, który stał się już tradycją w naszej szkole, odbył się w poniedziałek…
Informacja - Wyjazd w czasie ferii
2019-01-11 Informacja - Wyjazd w czasie ferii W poniedziałek  14 stycznia uczniowie z naszej szkoły wyjeżdżają do Tarnowa na łyżwy, kręgle…
Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu
2019-01-11 Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu W tym roku po raz pierwszy Przedszkolaki zaprezentowały jasełka bożonarodzeniowe dla naszych drogich…
Spotkanie z policjantem-Bezpieczne ferie
2019-01-07 Spotkanie z policjantem-Bezpieczne ferie 7 stycznia w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów klas I-VIII z panem policjantem. Głównym…
Ferie zimowe od dnia 14.01.2019 do dnia 27.01.2019
2019-01-06 Ferie zimowe od dnia 14.01.2019 do dnia 27.01.2019 Wszystkim dzieciom życzymy radosnego, aktywnego i przede wszystkim bezpiecznego wypoczywania.
Zebranie z rodzicami
2019-01-02 Zebranie z rodzicami Informujemy, że dnia 11 stycznia tj. (piątek) o godzinie 16:00 w Szkole Podstawowej…
Podsumowanie konkursów Bożonarodzeniowych
2018-12-21 Podsumowanie konkursów Bożonarodzeniowych Podczas Wigilii szkolnej przyjemnym punktem było wręczenie dyplomów i nagród uczestnikom…
Życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia
2018-12-21 Życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia To właśnie tego wieczoru, gdy wiatr zimny śniegiem dmucha, w serca złamane i smutne po cichu wstępuje…
Wigilia Szkolna
2018-12-21 Wigilia Szkolna Jest w moim kraju zwyczaj, że w dzień wigilijny,  Przy wzejściu pierwszej gwiazdy wieczornej…
Szopki dla Rodziców
2018-12-20 Szopki dla Rodziców Grupa Żabki i Smerfy z okazji święt Bożego Narodzenia dla rodziców pomalowały szopki bożonarodzeniowe…
Robot edukacyjny Photon
2018-12-19 Robot edukacyjny Photon Pan Dyrektor przeprowadził warsztaty z przedszkolakami i starszakami z interaktywnym robotem. Zajęcia…
Zaproszenie na Wigilię Szkolną
2018-12-18 Zaproszenie na Wigilię Szkolną Serdecznie zapraszamy  uczniów i ich rodziców na Uroczytą Wigilię Szkolną, które…
Ekologiczna choinka
2018-12-16 Ekologiczna choinka Grupa Żabki i Smerfy pomalowały rolki z papieru toaletowego w celu przetworzenia materiałöw…
Misyjny Jarmark z Aniołami
2018-12-15 Misyjny Jarmark z Aniołami W tym roku nasza szkoła po raz kolejny włącza się w misyjną akcję Ojców Redemptorystów…
© 2019 Wszystkie prawa zastrzeżone przez SP w Joninach
design: bestudio.pl