W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies

Akceptuje ciasteczka

Aktualności

  • Kalendarz wydarzeń

    Kliknij tutaj i zobacz najważniejsze wydarzenia w naszej szkole!

    Zobacz

Śniadanie daje moc

2018-11-08

8 listopada w ramach Europejskiego Dnia Jedzenia i Gotowania cała nasza społeczność szkolna wzięła udział w akcji ,,Śniadanie daje moc”. Wszystkie zespoły klasowe przygotowały zdrowe śniadanie. Uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną na temat zdrowego odżywiania i jego wpływu na zdrowie a następnie uczestniczyli w turnieju dotyczącym zdrowego stylu życia. W grupach układali hasła promujące zdrowe odżywianie, tworzyli listę zakupów pełnowartościowych produktów, układali jadłospisy w oparciu o piramidę żywienia i zasadę diety-5 posiłków w ciągu dnia. Wykonana została również gazetka, która zawiera informacje na temat odpowiedniego odżywiania. Wspólne przygotowanie i spożywanie drugiego śniadania oraz przypomnienie dwunastu zasad zdrowego odżywiania było okazją do pogłębienia wiadomości o wartościach odżywczych owoców, warzyw i innych produktów, które powinny znaleźć się w codziennej diecie. Zdrowa dieta połączona z odpowiednią porcją ruchu na świeżym powietrzu jest podstawą dobrej kondycji i zdrowia. Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki i zabawy, lepiej koncentrują się na zajęciach. W organizowanej akcji wsparli nas rodzice, którzy pomagali w zrobieniu zakupów świeżego pieczywa, warzyw i owoców. Wszystkie działania prozdrowotne podejmowane w szkole przyczyniają się do utrwalania zdrowych nawyków żywieniowych dzieci, dają wiele radości i integrują całą społeczność szkolną. Dzieci z Oddziału Przedszkolnego i uczniowie klasy I- III wykonali samodzielnie kolorowe kanapki ze świeżego ziarnistego pieczywa oraz różnego rodzaju serów i świeżych warzyw .Dużo radości sprawiło dzieciom samodzielne krojenie i przygotowanie kanapek oraz rozmowa o witaminach zawartych w kolorowych warzywach. Przypomniane też zostały zasady higienicznego, estetycznego przygotowywania i spożywania posiłków. Dodatkową atrakcją dla uczniów w tym dniu było wykonanie plakietek warzyw i owoców według wylosowanych symboli i przygotowanie elementu stroju w kolorze wybranym przez grupę.


Najnowsze aktualności

IV Gminny Konkurs Ortograficzny
2019-05-15 IV Gminny Konkurs Ortograficzny W IV Gminnym Konkursie Ortograficznym naszą szkołę reprezentowali: I KATEGORIA - KLASY IV - VI: Aleksandra…
III Gminny Przegląd Spektakli Profilaktycznych  Wolni od ...
2019-05-14 III Gminny Przegląd Spektakli Profilaktycznych Wolni od ... Grupa teatralna „Biało-Czarni” reprezentowała naszą szkołę w III Przeglądzie Spektakli…
VI Międzypowiatowy Konkurs Przyrodniczy pt.
2019-05-13 VI Międzypowiatowy Konkurs Przyrodniczy pt. "Krajobrazy świata" 13 maja w Zespole Szkół w Lubczy odbył się VI Międzypowiatowy Konkurs Przyrodniczy pt. "Krajobrazy…
Rozstrzygnięcie konkursu
2019-05-10 Rozstrzygnięcie konkursu 8 maja został rozstrzygnięty konkurs pt. „Kiedy dzwonię po Straż Pożarną” organizowany…
Gminny Konkurs Ortograficzny
2019-05-07 Gminny Konkurs Ortograficzny 7 maja 2019 r. w Ryglicach odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny uczniów klas I - III. Naszą…
XX Przeglądu Poezji i Pieśni Patriotycznej
2019-05-03 XX Przeglądu Poezji i Pieśni Patriotycznej Finał XX Przeglądu Poezji i Pieśni Patriotycznej odbył się w dniu 3 maja 2019 r. o godz. 16.00 w…
Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym
2019-04-26 Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym W dniu dzisiejszym reprezentacja naszej szkoły uczestniczyła w powiatowym turnieju BRD organizowanym…
Warsztaty przyrodnicze
2019-04-24 Warsztaty przyrodnicze 24 kwietnia dzieci z naszej szkoły wzięły udział w warsztatach przyrodniczych.  Prowadzący…
Życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych
2019-04-13 Życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych     Wielkanoc to czas otuchy i nadziei. Czas odradzania się wiary w siłę Chrystusa i drugiego…
 HARMONOGRAM EGZAMINU ÓSMOKLASISTY 2019
2019-04-11 HARMONOGRAM EGZAMINU ÓSMOKLASISTY 2019 Egzamin ósmoklasisty będzie przeprowadzany w ciągu 3 dni. Język polski – 15 kwietnia…
 Przegląd Poezji i Pieśni Patriotycznej w Tarnowie
2019-04-11 Przegląd Poezji i Pieśni Patriotycznej w Tarnowie 5 kwietna w Szkole Podstawowej nr 24 im. Mikołaja Kopernika w Tarnowie odbył się pierwszy etap (przesłuchania)…
Eksperymenty w klasie pierwszej
2019-04-10 Eksperymenty w klasie pierwszej Klasa pierwsza tworzyła na jednej z lekcji z wychowawcą eksperymenty oto prezentacja jednego z nich…
Kącik przyrodniczy
2019-04-09 Kącik przyrodniczy Kąciki przyrodnicze zakwitły między innymi w klasie pierwszej. W specjalnie wydzielonym miejscu w…
Pierwszaki przygotowują się do Świąt Wielkanocnych
2019-04-08 Pierwszaki przygotowują się do Świąt Wielkanocnych W klasie pierwszej czuć już przygotowania do Świat Wielkanocnych, oprócz zasadzonej rzeżuchy…
Pola Nadziei
2019-04-07 Pola Nadziei „Pola Nadziei” to międzynarodowa kampania społeczna mająca na celu propagowanie idei…
Zebranie z rodzicami
2019-04-05 Zebranie z rodzicami Informujemy, że dnia  11 kwietnia tj. (czwartek) o godzinie 16:00 w Szkole Podstawowej…
© 2019 Wszystkie prawa zastrzeżone przez SP w Joninach
design: bestudio.pl