W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies

Akceptuje ciasteczka

Aktualności

  • Kalendarz wydarzeń

    Kliknij tutaj i zobacz najważniejsze wydarzenia w naszej szkole!

    Zobacz

Teatrzyk kukiełkowy "Bajka o szczęściu"

2017-12-05

We wtorek (5.12.2017r) odwiedził naszą szkołę Teatr Kukiełkowy "Tomcio". Uczniowie mieli okazję obejrzeć bardzo pouczającą "Bajkę o szczęściu". Kolorowa scenografia, lalki i muzyka z pewnością przykuły uwagę zarówno młodszej jak i starszej widowni.

     Tematem bajki była przyjaźń i to jaką ma ona wartość w życiu człowieka. Głównym bohaterem jest staruszek, który ma wokół siebie kochające go zwierzęta - koguta, świnkę i myszkę. Niestety jego przywiązanie do przyjaciół okazało się niewystarczające i mało trwałe. Sprzedał swoich najbliższych handlarzowi za mało znaczące przedmioty, które tak naprawdę w ogóle nie były mu potrzebne. Po czasie staruszek zrozumiał swój błąd i wyrusza w świat, aby odzyskać to, co ma prawdziwą wartość - przyjaźń i miłość najbliższych. Bajka kończy się szczęśliwie. Starszy pan odnajduje swoich przyjaciół, z którymi wraca do domu. 

     To przedstawienie okazało się lekcją, o tym że w życiu nie są ważne rzeczy materialne, ale najważniejszą wartością w życiu jest przyjaźń, która nam daje prawdziwe, a przede wszystkim trwałe szczęście.


Najnowsze aktualności

© 2018 Wszystkie prawa zastrzeżone przez SP w Joninach
design: bestudio.pl